Här kommer ett försenat inlägg från maj! Efter denna värme så var det skönt med en paus, men en liten paus… men nu har det gått för lång tid och jag saknar sommaren!
Från en av våra favorit badplatser, Lerhamn dit vi cyklar ofta! Förutom att man kan bada från flera stegar så är sandstranden som att vara i Grekland!
Alla middagar åts här, brevid det lilla äppelträdet
Även frukost
Vi hade sommarkalas i våran trädgård!
Det var så sjukt varmt den dagen
Efter några timmar gick alla ner till stranden och vi fortsatte där!
<3
Kompis med hund på besök
Mölles Krukmakeri, stället som redan blivit våran go-to
Innergården är som att vara i medelhavet
Förutom förrätterna är pizzorna magiska
Nedför oss <3
Så kul att se allt som kommer upp i trädgården! Vi har ju ingen aning om vad som växer här, jag tänker att vi låter trädgården vara lite denna sommar, och ser vad som finns. Sen kan man planera ut hur vi vill ha det tills nästa. Iallafall på framsidan där vi senare ska dränera och sen göra plattsättning efter det.
Vin från Arilds vingård, en av vingårdarna här ute på halvön
<3
Konstnär som precis flyttat tillbaka till Sverige och köpt en gård i Skåne tillsammans med sambo och våran dotter Joni och lilla Max <3
Livet kretsar kring all sorts kreativitet, konst, renovering, vintage och bygga upp vårat hem.
Sofia Ahlstrand · 2 years ago
Så fina bilder. Det ser helt otroligt ut! Hoppas värmen kommer tillbaka snart
Amanda Malm · 2 years ago
Åh men tack, och ja det är det, måste påminna migsjälv varje dag om att vi bor här nu <3 Ja jag med!