Fransjacka+stråväska

2 weeks ago

Dyker in med ett snabbt outfit-inlägg!

Jag har ju ett gäng jackor, vilket betyder att jag inte hinner använda alla, så nu har jag lovat att börja använda allt! Inte vänta på tillfälle, på med fransjackan ba. Samma gäller klänningar, skor, accessoarer, allt.

Har insett att alla mina fina väskor också bara väntar på att jag ska sluta ha allt i vagn/skötväska, så samma tanke där. Fram med dem, använd!

Fransjacka+stråväska

En vintage fransjacka i roströd mocka som jag inte ens minns när eller vart jag köpt, antagligen i Oslo. Vet inte varför jag knappt använt den?

Fransjacka+stråväska
Fransjacka+stråväska

Stråväskan hittade jag för 40kr på våran lokala loppis i vintras och det var ju taget att den skulle med hem!

Fransjacka+stråväska

Trevlig helg <3<3

Åsa · 2 weeks ago
Så somrigt, härligt & fräscht! Använd ❤️

Amanda Malm · 2 weeks ago
Tack och ja absolut, har redan haft den varje dag sedan jag hittade den i garderoben, haha!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Amanda Malm

Amanda Malm

Konstnär som precis flyttat tillbaka till Sverige och köpt en gård i Skåne tillsammans med sambo och våran dotter Joni och lilla Max <3

Livet kretsar kring all sorts kreativitet, konst, renovering, vintage och bygga upp vårat hem. 

Instagram: amandammalm